polski | english | espaniol

Podróż i ćwiczenia podczas ciąży

Co to jestrekomendacja dla podróży w czasie ciąży?
To jest bardzo typowe dla naszych pacjentów , aby zapytać, czy mogą podróżować w czasie ciąży. Jest to najbezpieczniejszy , aby pobyt w ciągu godziny od swojego szpitala dostarczającej w czasie ciąży . Istnieje potencjalne ryzyko powikłań w każdej chwili w czasie ciąży. Jeśli jest to istotne, że podróżujesz , poniżej kilka wskazówek, mamy nadzieję, będzie korzystna.

  • Podczas podróży w pierwszym trymestrze , do 13 tygodni ciąży , może być bezpieczne , kiedy już miał normalnego USG . Jest jeszcze2 % ryzyko poronienia , co oznacza, że ​​istnieje ryzyko krwotoku wymagającego D & C. Jeśli nie zdecydujesz się na podróż , upewnij się, że masz łatwy dostęp do szpitala .
  • Po ciąży , hormony ciąża zwiększa ryzyko wystąpienia zakrzepów krwi w nogach . Bez względu na stopień w ciąży , ważne jest , że nie można siedzieć przez dłuższy czas . Nasza rekomendacja jest taka, że ​​jeśli będziesz siedział przez dłuższy okres czasu , albo w samolocie lub w samochodzie , powinieneś dostać się na spacer co godzinę, w celu zmniejszenia ryzyka rozwoju zakrzepów krwi . Zadzwoń natychmiast, jeśli wystąpią bóle nóg , obrzęki , duszność i ból w klatce piersiowej. Chociaż rzadko , zakrzepy mogą migrować do płuc.
  • Jeśli zdecydujesz się na podróż między 20-36 tygodniem ciąży , istnieją specjalne względy . Ten jest zdecydowanie odradzane wszelkich pacjentów z wywiadem przedwczesnego porodu , porodu przedwczesnego , poprzedniej operacji na ich szyjki macicy lub innych czynników ryzyka przedwczesnego porodu , takich jak zakażenia , anomalii macicy , itp. Jeśli uważasz , że podróż jest to koniecznie, proponuję, aby umówić się na krótko przed wyjazdem , tak , że możemy sprawdzić szyjki macicy. Upewnij się , że jesteś w podróży do miejsc, w ciągu godziny na oddziale noworodkowym (Szpital Specjalistyczny , który dba o wcześniaków. ) Po 36 tygodni ,dziecko nie powinno mieć problemów z dojrzałości , ale zaleca się przed wyjazdem , można znaleźć szpitale z usług , czego potrzebujesz.

Czy można bezpiecznie korzystać i kontynuować pracę w czasie ciąży ?
Ćwiczenia mogą pomóc wzmocnić mięśnie używane w porodu i zmniejszyć niektóre dolegliwości ciąży. To może dać ci więcej energii i sprawiają, że czujesz się lepiej. Rodzaj ćwiczeń można zrobić w czasie ciąży zależy od zdrowia i jak aktywny byłeś zanim zaszła w ciążę . To nie jest dobry czas na nową, twardą sportu jest . Jeśli były aktywne wcześniej, można nadal być w granicach rozsądku. Good " zasada " jest ograniczenie wysiłku do około 2/3 tego, co można zrobić przed ciążą.

Większość czasu ,zdrowa kobieta , bez powikłań w ciąży może nadal pracować do końca ciąży. Niektórzy być może musiały dokonać pewnych zmian . Jeśli masz problemy , że czujesz może być związane z pracą , należy omówić to w jednym ze swoich stanowisk biurowych. Twoja rodzina powinna być w stanie pomóc w domu , jak zmęczenie wzrasta pod koniec ciąży.

pełny HTML   |   wersja mobilna